Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Araçtaki Hacizin Kaldırılması İçin Dilekçe Örneği

Mahkemelerce yahut İcra Müdürlüklerince mevcut durumun gereğine göre araç üzerine satışın engellenmesi için tedbir amaçlı haciz işlemi uygulanabilmektedir. Borcun ödenmesi, Mahkemedeki gereğin ortadan kalkması  veyahut dosyanın karara bağlanması sonucunda araç üzerindeki hacizler kaldırılmaktadır. Ancak bazı durumlarda haczin kaldırılması unutulabilmektedir.

Böyle durumlarda haczi koyan birimden haczin kaldırılması talep edilmelidir. Bu talep yazılı olarak, haczin kaldırılması talep dilekçesi yazılması suretiyle yapılmalıdır.

İcra Müdürlüğü araç üzerindeki haczin kaldırılması için dilekçe örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak kaydetmek için lütfen linki takip ediniz.

sponsorlu bağlantılar

Mahkemelerden araç üzerindeki haczin kaldırılması talebi için dilekçe örneğini bilgisayarınıza indirmek için lütfen linki takip ediniz.

sponsorlu bağlantılar

İndireceğiniz dilekçeyi haczin kaldırılmasını talep edeceğiniz birimin bilgilerine göre düzenleyerek işleme koyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.