Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Araç Alımında Özürlülük İndirimi İçin Başvuru Dilekçesi Örneği

Ülkemizde sıfır araç alımlarında engelli vatandaşlarımız için pek çok kolaylık tanınmakta. Bu hizmet özellikle, engellilik oranı yüksek olan vatandaşların yaşam standartlarının daha da yükseltilmesi amacıyla verilmektedir. Bunun için engelli vatandaşın öncelikle teşekküllü bir hastaneden kurul raporu alması ve engel durumunun yüzdesinin belirlenmesini sağlamalıdır. Daha sonra alınacak rapor ile işlem yapılmaktadır. Özel tüketim vergisi bu sayede ödenmemekte olup daha sonra ilerleyen beş yıl içerisinde  de yıllık vergilendirmelerden vatandaşlar muaf tutulmaktadır. Sıfır araç alımında özürlülük indirimi başvuru dilekçesini yazımız içeriğinde bulabilir bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Sıfır araç alımlarında verilmesi gereken özürlülük indirimi için başvuru dilekçe örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. İndireceğiniz dilekçedeki eksik bölümleri doldurarak işlem yapabilirsiniz.

4 Responses to Araç Alımında Özürlülük İndirimi İçin Başvuru Dilekçesi Örneği

  • babam %90 engelli araç alabilmem için vasi olarak başvurdum ve vasi olarak tayin edildim. araç için ek karar almam gerekir ötv den muaf olmak ve araç alma kararı için örnek dilekçe istiyorum. bu konuda yardımcı olursanız.

    • Şerif bey, araç alımına ilişkin olarak kısıtlama kararı bulunan kişilerle alakalı Mahkemeden ek karar almak için gereken ve bizden talep etmiş olduğunuz dilekçe örneğini BURADA paylaştığımız yazı içeriğinde bulabilirsiniz. Yazımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

  • merhaba,
    ötv araç indirimli mahkemeye vasi başvurusunu nasıl yapabilirim örnek bir form var mı

    • Tufan bey, engelli adına ötv indirimli aracın ne şekilde alınabileceği hakkında bilgi alabileceğiniz ve örnek dilekçeleri bulabileceğiniz yazımıza ulaşmak için BURADAKİ LİNKİ kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.