Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Anlaşmalı Boşanma İçin Hazır Dava Dilekçesi Örneği

Mahkemelerde açılan davalar için yazılan talep dilekçeleri belirli kalıplar çerçevesinde yazılmaktadır. Yazılan dilekçeler daktilo veya bilgisayar ile yazılmalıdır. Dilekçelerde gereksiz detaylardan kaçınılarak talep kısa ve öz biçimde anlatılmalıdır. Anlaşmalı boşanma dava dilekçesi için de aynı durum geçerlidir. Bu gibi bir durumda hazır dilekçe örneklerini kendinize göre uyarlayarak kullanmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Boşanma davaları Aile Mahkemesi’ne açılmaktadır. Aile Mahkemesi bulunmayan küçük yerlerde ise Asliye Hukuk Mahkemeleri bu davalara Aile Mahkemesi sıfatıyla bakmaktadır.

Anlaşmalı boşanma hazır dava dilekçesi örneğini bilgisayarınıza word formatında indirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. İndireceğiniz anlaşmalı boşanma dilekçe örneğini tam ve eksiksiz olarak kendinize göre uyarlamanız oldukça önemlidir.

Not: Mahkemelere açılacak davaların lehinize veya aleyhinize önemli sonuçlar doğurabileceğini göz önünde bulundurunuz. Dilekçe yazma konusunda Avukat yardımı almanız faydanıza olabilir.

sponsorlu bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.