Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Alacak Dava Dilekçe Örneği Hazır Alacak Dava Dilekçesi

Alacak davaları hayatın hemen her alanında herkes tarafından karşılaşılabilecek davalardandır. Alacak davaları konusuna göre geniş bir Hukuk yelpazesi içerisinde yer almaktadır. Alacak davasının açılması oldukça kolaydır. İsteyen herkes delillerine göre harcını yatırmak suretiyle dilekçesini verir davasını açar. Ancak burada dikkat edilmesi gereken hususu dilekçenin davaya esas olacak hususların atlanmadan, tarihlerin kaçırılmadan usulüne uygun yazılacak bir dilekçe ile açılması ve takip edilmesidir. Alacak davaları kişiler tarafından bizzat açılacağı gibi avukat tutularak açılması daha yerinde olacaktır. Avukatlar işin püf noktalarını bilmeleri nedeniyle daha profesyonel olarak isteklerinizi dilekçenizde beyan edeceklerdir. Alacak davaları dava konusuna göre Asliye Hukuk Mahkemeleri, Asliye Ticaret Mahkemeleri ve İş Mahkemelerine açılmaktadır. Alacak davalarının gidişatını etkileyen pek çok faktör vardır. Açılacak bir davanın Hukuki sonuçlarının gözardı edilmeden dilekçenin yazılması gerekmektedir.

Alacak davası açmanız için gerekli olan hazır dilekçe örneğini word formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İndirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. İndirdiğiniz dilekçeyi kendi davanıza göre düzenleyerek  kullanabilirsiniz.

Not: Alacak davalarını yerleşim yerinizdeki Mahkemelere açabileceğiniz gibi sözleşmenizde aksi bir durum belirtildiyse belirtilen Mahkemeye açmanız gerekmektedir. Dilekçede kaçıracağını hususlar davayı kaybetmenize neden olabilir. Bu nedenlerle dava dilekçenizi kendiniz yazmak yerine konusunda uzman bir Avukattan yardım almanız menfaatinize olacaktır. Ayrıca alacak miktarına göre değişen tutardaki harç olarak alınan parayı mahkeme veznesine dava açılışı esnasında yatırmanız gerekecektir.

sponsorlu bağlantılar

Benzer Arama Terimleri:

  • alacak davası dilekçe örneği
  • belirsiz alacak davası dilekçe örneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.