Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Ailenin Korunması İçin Tedbir Talebi Dilekçe Örneği

Aile içi şiddet olayları Türk toplumunun yükselen problemi haline gelmiş durumda. Pek çok aile bireyi eşinden, annesinden veya babasından şiddet görmekte. Bu gibi durumlarda şiddet gören birey tarafından Mahkeme’den tedbir talep edebilmektedir. Talepler kolluk kuvvetlerine, Cumhuriyet Savcılıklarına ve Aile Mahkemelerine yapılabilmektedir. Aile Mahkemelerinden veya Cumhuriyet Başsavcılıklarından korunma talep edecek birey tarafından Ailenin Korunması için tedbir talepli dilekçe sunulması gerekmekte.

Ailenin korunması için tedbir talebi dilekçe örneğini bilgisayarınıza indirmek için lütfen bağlantıyı tıklayınız. İndirdiğiniz dilekçeyi kendinize ve yaşadığınız olaya göre uyarlayarak işlem yapabilirsiniz.

Not: Yazacağınız dilekçelerde eksik husus bırakmamak ve  konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için avukatlardan yardım almanız faydanıza olacaktır.

sponsorlu bağlantılar

Benzer Arama Terimleri:

  • koruma talebi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.