Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Adres Değişikliğinin Mahkemeye Bildirilmesi Dilekçe Örneği

Hayatımızda pek çok kez dilekçe yazmak zorunda kalmışızdır. Özellikle mahkemelere verilecek olan dilekçelerin diğer kurumlara verilecek dilekçelere göre daha dikkatli ve özenle hazırlanması gerekir. Öyle ki bazen bu yüzden oldukça kolay gözüken işler bile karmaşık bir hal alabilmekte, sırf dilekçedeki yanlış anlaşılmalar sebebiyle hak kayıpları yaşanabilmektedir.

Mahkeme dosyasında veya Savcılık dosyasında işlemler devam ederken kişinin adres değişikliği yapması durumunda yeni adresin mahkemeye veya Savcılığa mutlaka belirtilmesi gerekir. Aksi taktirde mahkemece yapılacak olan tebligatlar veya diğer işlemler eski adrese yapılır ve daha önce aynı adreste tebligat yapıldığı için bu tebligat kişi evde olmasa bile muhtara bırakılır ve kapıya haber kağıdı yapıştırılır.

Kişinin bu haber kağıdını görmemesi, muhtardan gelen evrakı almaması mazeret kabul edilmez. Zira kişi adres değişikliğini ilgili adli birime bildirmekle mükellef olup sorumluluk kişinin kendisindedir.

sponsorlu bağlantılar

Adres değişikliği nedeniyle yapılan bu değişikliğin mahkemeye bildirilmesi için gerekli olan dilekçe örneğini bilgisayarınıza word belgesi formatında indirmek için lütfen linki tıklayınız.

sponsorlu bağlantılar

İndirdiğiniz dilekçenin başlığını dilekçeyi vereceğiniz mahkemenin bulunduğu yere göre ve mahkemenin türüne göre güncelleyiniz. Dilekçe içerisine adres ve iletişim bilgilerinizi yazmayı unutmayınız. Dilekçeyi düzenleyerek çıktısını aldıktan sonra dilekçeyi yazan kişinin bizzat ilgili birime dilekçeyi teslim etmesi gerektiğini de belirtelim.

Mahkemelerde herkes kendisini temsil eder ve yapılması gereken işler kişinin kendisi tarafından (vasilik vb durumlar hariç) yapılmalıdır. Kişi avukatı haricinde başkası tarafından mahkemede temsil edilemez. Bu sebeple ilgili dilekçeyi kendiniz teslim ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.