Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Adli Sicil Sabıka Kaydının Silinmesi İçin Boş Dilekçe Örneği

Sabıka kayıtları, suç veya suçların sabıkaya işlenmesi sonrasında aradan geçen süre zarfında aksi bir durum olmaması halinde zaman aşımı nedeniyle silinebilmektedir. Bazı suçlar silinmemektedir. Sabıka kaydındaki suçlar kendiliğinden silinmemekte olup ilgili kişi tarafından yapılacak başvuru ile silinmektedir. Sabıka kaydı silinmesi için yapılması gereken Adalet Bakanlığı Adli Sicil İstatistik Genel Müdürlüğü’ne sabıkanın silinmesi talebini içerir dilekçe gönderilmesidir. Talep dilekçesi posta yolu ile gönderildiğinde işleme alınmakta ve sonucundan ilgilisine bilgi verilmektedir.

Sabıka kaydı silinmesi için gerekli olan sabıka kaydı silinmesi hazır dilekçe örneğini bilgisayarınıza indirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. Dilekçedeki ilgili alanlar doldurularak imzalandıktan sonra, Adalet Bakanlığı Adli Sicil İstatistik Genel Müdürlüğü’ne gönderilmelidir.

Not: Dilekçe posta yoluyla gönderilebileceği gibi kargo ile de gönderilebilmektedir.

sponsorlu bağlantılar


sponsorlu bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.