Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Adli Sicil Sabıka Kaydı Dilekçe Örneği

Adli Sicil kaydı, bir diğer deyişle sabıka kaydı kişinin herhangi bir suçtan ötürü ceza alıp almadığına ilişkin Adli Sicil İstatistik Genel Müdürlüğü tarafından tutulan kayıtların Adli Sicil birimi görevlisince sorgulanması sonrasında verilen belgedir. Adli Sicil kayıtları Adliyelerden alınabileceği gibi, 2013 yılında yapılan yenilik ile E Devlet kapısı  üzerinden de kolaylıkla alınabilmektedir. Adli sicil sabıka kaydını adliyelerden almanız için adli sicil kaydı talep dilekçesini doldurarak bizzat başvurunuz gerekmekte. Adli Sicil Kaydı dilekçe örneğini adliyelerden temin edebileceğiniz gibi sitemizden de indirerek doldurabilirsiniz.

Adli sicil sabıka kaydı (doğruluk kağıdı) başvuru dilekçe örneğini indirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. İndireceğiniz dilekçe örneğini doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Unutmayınız, adli sicil sabıka kaydı taleplerinde başvuru dilekçesi bizzat kişi tarafından doldurularak fiziki olarak imzalanmalı ve başvuruyu kişinin kendisinin yapması gerekmektedir. Kişinin, sabıka kaydı talebi esnasında nüfus cüzdanı veya benzeri nitelikte bir kimlik kartını ibrazı zorunludur. Kişinin kendisinden başka hiçbir yakınına sabıka kaydı verilmemektedir.

sponsorlu bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.