Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Adınıza Telefon Hattı Açanlardan Şikayetçi Olmak İçin Dilekçe Örneği

İletişim çağında yaşadığımız şu dönemlerde en büyük sıkıntımız şüphesiz yapılan dolandırıcılıklar. Haberiniz olmadan adınıza açılan hatlar aracılığı ile çeşitli suçlar işlenebilmekte. Özellikle son yılların en büyük dolandırıcılığı, cep telefonu ile aranarak para talep etmek, kontör talep etmek gibi dolandırıcılıklar. Bu insanların yakalanamama sebepleri ise kendi üzerlerine kayıtlı bir hatlarının bulunmaması. Hatları nasıl ve ne şekilde açtıkları hususu muamma olsa da ortadaki gerçek yapılan dolandırıcılıklar. BTK tarafından yakın zamanda hayata geçirilen hat sorgulama servisi oldukça faydalı bir servis olarak karşımıza çıkmakta. Servis sayesinde alacağınız şifre ile üzerinize kayıtlı bulunan tüm GSM hatlarını görebilmektesiniz. Bu sayede adınıza kaç tane hat kayıtlı olduğunu, hangi hatların kayıtlı olduğunu denetleyebiliyorsunuz. Haberiniz olmadan üzerinize açılmış hat bulunması halinde vakit kaybetmeden hattı kapattırmanız ve ardından Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmanız oldukça yararınıza olacaktır.

Cumhuriyet Başsavcılığına adınıza açılan hattı açanlardan ve kullananlardan şikayetçi olmak için gerekli olan dilekçe örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. İndireceğiniz dilekçeyi kendinize göre uyarlayarak işleme koyabilirsiniz.

Bilgi Teknolojileri Kurumu sistemini kullanarak, adınıza haberiniz olmadan açılmış olan GSM hattı olup olmadığını sorgulamak için lütfen bağlantıyı takip ediniz. Sorgulamalar adınıza kayıtlı cep telefonu hattınıza gelecek şifre ile veya e devlet üzerinden yapılabilmektedir.

sponsorlu bağlantılar

NOT: Bu tür konularda avukat yardımı almanız faydanıza olacaktır.

sponsorlu bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.